Low-code princip

Low-code programování je jako stavění z připravených “cihel”

Princip “low-code” je na typ programování, který například používá grafické „kódovací cihly“ k vytváření procesů nebo automatizaci procesů. Požadovaný kód již napsán a obsažen v každé „cihle“. Důraz je kladen na úsporu času. Systém vám bez ztráty flexibility umožní “cihly” přizpůsobovat či doplňovat vlastním kódem.

Přehled v číslech

aplikací

bude celosvětově vytvořeno do roku 2023 na cloudové bázi. To je více, než za posledních 40 let dohromady (IDC)

je předpokládaný roční nárůst

na trhu s nízkým kódem v příštích letech. (Forbes)

aplikací

bude do roku 2024 vyvíjeno pomocí řešení pro vývoj s nízkým kódem (Gartner)

Žádný jiný software nedokáže propojit tak tak velké množství systémů tak rychle a tak snadno, jako Intrexx. Data nebo technologie mohou být integrovány možnosti jen pro čtení nebo i pro zápis zpět do systémů. Tímto způsobem lze integrovat a propojovat z jakékoliv požadované aplikace.

Classic code, low-code nebo no-code? 
Záleží na vašem případu.

Ruční programování (klasický kód) vám poskytuje nejvyšší úroveň individuality, ale stojí spoustu času a zdrojů. Řešení bez kódování jsou připravená k okamžitému použití, ale jsou velmi nepružná. Low code tvoří přemostění mezi těmito dvěma světy.

Intrexx je inovativní softwarový portál, který je snadné se naučit a může být rychle implementován. S ním je možné všechny druhy obchodních procesů popsat, zjednodušit a automatizovat ve webových aplikacích. Výměna informací je výrazně lepší a rychlejší – a to jak mezi lidmi, tak i mezi programy a systémy. Nezáleží na tom, zda potřebujete vytvářet žádosti o dovolenou, spravovat dokumenty, účtovat cestovní výdaje nebo sdělovat novinky – aplikace jsou pro tyto úkoly již dlouho zásadní.

A co teď?

Low-code + manuální kódování = maximální potenciál!

Řešení pro “low-code” vývoje vhodný i pro složité projekty, protože umožňuje doplňovat všechny prvky softwaru manuálním kódováním. Můžete pracovat rychle a efektivně a přitom mít konečný produkt, který je individuálně přizpůsoben vašim potřebám.

Low-code vývoj v Intrexxu

Intrexx je platforma pro vývoj na “low-code” principu. Umožňuje chytře a efektivně vyvíjet aplikace pomocí kódových bloků. Dále umožňuje automatizovat procesy a konsolidovat data z nejširší škály zdrojů do jedné platformy.

Něco chybí? Plná síla Intrexx přichází se skripty!

Intrexx umí mnohem víc, než jen přetahovat drag & drop. Samotnou aplikaci vytvoříte několika kliknutími myší, ale výsledek můžete doladit a přidat nové funkce pomocí různých programovacích jazyků. Platforma “low-code” vám umožňuje provádět úpravy na straně prohlížeče pomocí JavaScriptu a úpravy na straně serveru pomocí Velocity a Groovy. Pokud chcete jít ještě o krok dále, můžete psát vlastní třídy Java a integrovat je do svého portálu. Zde je stručný přehled:

JavaScript

Vhodný pro programování pro prohlížeč. Pokud například chcete zobrazit pouze určité oblasti formuláře dle vybraného uživatele, JavaScript je přesně tou správnou volbou. Můžete také upravit chování stránky nebo uživatelského rozhraní v Intrexxu pomocí JavaScriptu.

Velocity

Velocity je jazyk šablon, který je určen ke generování obsahu. To znamená, že HTML, XML, JSON – nebo jakýkoli požadovaný formát – je doplněn o data z databáze, výpočty a další zdroje dat. To lze použít buď k výměně dat v určitém formátu, nebo jednoduše k zobrazení tohoto obsahu v prohlížeči. K určení dat se používají objekty Java, které Intrexx poskytuje. Je také možné integrovat objekty ze zákaznických tříd Java.

Groovy

Groovy je skriptovací jazyk, který si je velmi podobný s Javou. Syntaxe je téměř identická, ale má několik rozšíření. Např. Groovy vám umožňuje provést deklaraci proměnných bez typu, pokud chcete. Intrexx používá Groovy především k řízení procesů a provádění složitých výpočtů a stejně složitých dotazů. Díky jeho podobnosti s Javou můžete kopírovat skripty z různorodého světa Java a ve většině případů je znovu použít v Groovy. Můžete také integrovat své vlastní třídy Java.

Se skripty jste ještě silnější!

Tyto tři jazyky dohromady tvoří vzrušující balíček, který je třešničkou na dortu při vývoji aplikací a workflow.

Zaujalo Vás to?

Kontakt

Kontaktujte mě

Chcete více informací?

Audit zdarma

  Budeme Vás kontaktovat

    Jak mi Intrexx umí pomoci?

    Chci audit ZDARMA

    Analýza —> zjištění —> doporučení —> úspory